تعویض بلبرینگ چرخ عقب سمند آموزشی است که در این نوشته قصد ارائه آن را داریم. همچنین توضیحاتی در مورد کارکرد بلبرینگ چرخ خودرو و علائم و دلایل خراب شدن این قطعه بیان می کنیم. با توجه به این توضیحات می توانید در اسرع وقت به خراب شدن بلبرینگ ها پی ببرید و با کمی دقت و حوصله خودتان اقدام به تعویض بلبرینگ چرخ خودرو کنید. بنابراین پیشنهاد می کنیم این نوشته را تا انتها مطالعه کنید.

همان طور که می دانید بلبرینگ چرخ خودرو یکی از مهم ترین قطعات چرخ به حساب می آید. به همین جهت باید همواره از سالم بودن این قطعه مطمئن باشید زیرا اگر دچار ایراد و اشکالی شده باشند مشکلات جدی را برای خودرو و سرنشینان آن ایجاد خواهند کرد. بلبرینگ نه تنها در خودرو بلکه در اکثر وسایل صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. وظیفه اصلی بلبرینگ این است که از کشیده شدن دو قطعه روی هم و ایجاد اصطکاک میان آن ها جلوگیری کند.

بلبرینگ چرخ خودرو قطعه ای دایره ای شکل است که شامل یک قطعه فلزی دایره‌ای، شیار و گوی‌هایی درون این شیار می باشد. بلبرینگ ها سبب کاهش صدای چرخ و متعلقات مربوط به چرخ می شوند. همچنین بلبرینگ کمک می کند تا حرکت خودرو نرم و روان باشد. با توجه به اهمیت کارکرد این قطعه باید زمانی که متوجه ایراد و اشکالی در آن شدید اقدام به تعویض آن کنید.

بلبرینگ چرخ عقب
بلبرینگ چرخ عقب

علائم خرابی بلبرینگ چرخ خودرو

قبل از آموزش تعویض بلبرینگ چرخ عقب سمند به بررسی علائم و نشانه های خراب بودن این قطعه می پردازیم تا بتوانید با توجه به این نشانه ها در اسرع وقت به خراب بودن آن پی ببرید.

  • یکی از مهم ترین علائم خراب بودن بلبرینگ لرزیدن فرمان خودرو در هنگام رانندگی است.
  • شنیده شدن صداهای ناهنجاری از چرخ که با سرعت گرفتن خودرو بیشتر می شوند نیز یکی دیگر از علائم خراب بودن بلبرینگ می باشد.
  • فرسوده شدن نابرابر چرخ ها نیز یکی دیگر از علائم خراب شدن بلبرینگ ها است. زمانی که بلبرینگ یکی از چرخ ها با مشکل و ایرادی مواجه شود آن تایر نسبت به سایر تایرها دچار فرسودگی بیشتری می شود.
  • بازی کردن چرخ ها و لقی بیش از حد چرخ ها نیز یکی دیگر از نشانه های خراب بودن بلبرینگ می باشد.
  • زمانی که بلبرینگ یک سمت خراب باشد باعث می شود تا خودرو بلرزد و به سمتی که بلبرینگش خراب است کشیده شود.

خراب بودن بلبرینگ چه مشکلاتی را ایجاد می کند؟

همان طور که توضیح دادیم یکی از مهم ترین قطعات مربوط به چرخ خودرو بلبرینگ است. زمانی که این قطعه ایرادی داشته باشد و خراب شود مشکلاتی را برای خودرو و سرنشینان آن ایجاد خواهد کرد. به همین دلیل تأکید می کنیم زمانی که متوجه وجود ایراد و مشکل در این قطعه شدید باید در اسرع وقت اقدام به تعویض این قطعه کنید. در این نوشته نیز فیلم آموزشی تعویض بلبرینگ چرخ عقب سمند را قرار می دهیم تا بتوانید با استفاده از این آموزش خودتان این قطعه را عوض کنید.

برخی از مهم ترین مشکلاتی که خراب بودن بلبرینگ چرخ خودرو ایجاد می کند عبارتند از :

  • قفل شدن لاستیک‌ ها
  • لق زدن چرخ ‌ها
  • جدا شدن چرخ از خودرو
  • و …

چگونه می توانیم خراب شدن بلبرینگ را به تأخیر بیندازیم؟

تعویض بلبرینگ چرخ عقب سمند
تعویض بلبرینگ چرخ عقب سمند

بلبرینگ ها جزو قطعات مصرفی خودرو به حساب می آیند و به مرور زمان و در اثر کارکرد مداوم دچار فرسایش و خرابی می شوند اما ما می توانیم با انجام کارهایی خراب شدن این قطعه را به تأخیر بیندازیم. یکی از کارهایی که رعایت آن در افزایش طول عمر بلبرینگ ها اثر گذار است، کاهش سرعت خودرو در هنگام عبور از دست اندازها می باشد. همان طور که می دانید عبور با سرعت از روی دست اندازها ممکن است باعث خرد شدن بلبرینگ ها شود.

پیشنهاد می شود که بعد از هر پنج هزار کیلومتر رانندگی کردن حتما وضعیت بلبرینگ ها را بررسی کنید. برای این کار باید زیر خودرو جک بزنید و چرخ ها را بچرخانید. اگر چرخ ها لق می زنند یا سر و صدا می کنند احتمالا بلبرینگ ها دچار اشکال و ایرادی شده اند.

در صورتی که قصد تعویض بلبرینگ را داشتید فراموش نکنید که حتما باید از بلبرینگ های با کیفیت و استاندارد استفاده کنید. زیرا قطعات و لوازم یدکی غیر استاندارد خیلی زود خراب می شوند و علاوه بر این که مجبور به عوض کردن آن ها می شوید به سایر قطعاتی که با آن ها در تماس هستند نیز آسیب می زنند.

تعویض بلبرینگ چرخ عقب سمند

فیلم آموزشی عوض کردن بلبرینگ چرخ خودرو را برای شما در این قسمت قرار می دهیم. می توانید با استفاده از این آموزش بلبرینگ های آسیب دیده را در اسرع وقت عوض کنید تا مشکلی را برای خودروی شما ایجاد نکنند.

محصولات یدک مدرن

در این نوشته اطلاعاتی را در مورد بلبرینگ چرخ خودرو، علائم و نشانه های خراب بودن این قطعه، راه های جلوگیری از خراب شدن آن و … بیان کردیم. همچنین فیلم آموزش تعویض بلبرینگ چرخ عقب سمند را قرار داده ایم تا با استفاده از این فیلم آموزشی بتوانید بلبرینگی را که خراب شده است تعویض کنید.

برای مشاهده قیمت بلبرینگ چرخ خودرو و خرید بلبرینگ سمند و سایر خودروها می توانید به سایت یدک مدرن مراجعه کنید. یدک مدرن ارائه دهنده انواع قطعات و لوازم یدکی مورد نیاز خودروهای داخلی و خودروهای خارجی می باشد. اگر برای انجام تعمیرات خودروی خود به قطعات و لوازم یدکی نیاز دارید می توانید محصول مورد نظر خود را به راحتی در این سایت بیابید و به صورت آنلاین سفارش دهید. سفارش شما در اسرع وقت در همان آدرسی که در سایت ثبت کرده اید به شما تحویل داده می شود.

انواع لوازم یدکی مورد نیاز لیفان، لوازم یدکی مورد نیاز پژو، لوازم یدکی مورد نیاز سمند، لوازم یدکی مورد نیاز پراید، لوازم بدنه خودرو، لوازم لوکس ماشین و … را می توانید از سایت یدک مدرن به راحتی و به صورت اینترنتی خریداری کنید.

تمامی محصولاتی که در این سایت عرضه می شوند دارای کیفیت خوب و قیمت مناسبی هستند. به همین دلیل می توانید بدون نگرانی در مورد هزینه قطعات در اسرع وقت اقدام به تعمیر خودروی خود کنید.